O testování.

Testování produktů a služeb probíhá již řadu let na webovém portálu Bety.cz. Nově je testování podporováno testovací platformou Tryin, která umožňuje uživatelům využívat k testování a hodnocení produktů i mobilní aplikaci.

O testování

Mobilní aplikace

usnadňuje vkládání médií k recenzím - jako jsou fotografie a videa. Všichni zaregistrovaní uživatelé vkládají recenze k testováním přes platformu Tryin. Veškeré recenze se automaticky přepisují i na web Bety.cz. Za hodnocení produktů a služeb sbírají uživatelé věrnostní body, které mohou následně směnit ve věrnostním programu Tryin. Pro účast v testování je nutné, aby byl uživatel registrován v platformě Tryin a měl účet propojený s účtem na Bety. Účet jednoduše propojí každý uživatel Tryin ve svém profilu. Je možno spárovat s již existujícím Bety účtem nebo s možností založení nového účtu Bety.

Jak testování probíhá?

Co je testovací klíč?

Veřejně stanovené pravidlo, podle kterého jsou vybíráni testeři k otestování produktů nebo služeb. Pravidlo se může pro každé testování měnit (např. podle dohody s klientem či na základě rozhodnutí redakce). Pravidlo najdete vždy na konci testovacího článku. Přihlášený tester musí vždy splňovat pravidla pro testování (viz. podmínky účasti testování).

Příklad:

„Vyhrají 4 testeři, kteří napíší níže do Rozstřelu testerů… „
„Možnost otestovat produkt/službu získá každý 5. komentář v rozstřelu.“
„Možnost otestovat produkt/službu získá prvních 10 přihlášených testerů.“
„Možnost otestovat produkt/službu získá každý 20. přihlášený tester.“

Co je rozstřel testerů?

Rozstřel testerů je veřejná kvízová otázka, kterou zodpovídají zaregistrovaní testeři v prostoru pod článkem pro vložení rozstřelového komentáře. V případě jejího zodpovězení jsou zapojeni do slosování o otestování dle testovacího klíče. V případě vylosování do testování přijde testerovi o výběru do testování notifikace společně s emailem.

Pro zvýšení šance výběru v rozstřelu doporučujeme přidat do svého profilu svou fotografii.

Podmínky účasti testování

Tester musí být starší 18 let a být zaregistrován alespoň na serveru Tryin.cz. Dále musí mít pro plnohodnotné testování na ve své kartě profilu vyplněné osobní údaje: jméno, příjmení, email, telefonní číslo, datum narození a adresu.

Tyto údaje jsou ve stavu neveřejném. Jsou však nezbytné k testování, jelikož produkty jsou odesílány na domovskou adresu.

Kde se můžu zaregistrovat?

Do Tryin je možné se zaregistrovat přes webový portál TryIn.cz nebo po stažení mobilní aplikace v Google Play/App Store . Stažení i využívání aplikace je zdarma.

Na Bety je možné se zaregistrovat přes webový portál Bety.cz. Registrace je zdarma a bez následných poplatků.